Вивчаємо разом українську мову

 

Як "прокачати" свою українську мову: тренажери, сервіси, додатки, поради викладачів

(Джерело: https://life.pravda.com.ua/society/2018/11/9/226321/)

 

СЛОВНИК СКОРОЧЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - у словнику – 10 тисяч скорочень. Його поповнюють щодня. У пошуку ви можете ввести скорочення і подивитися, як воно розшифровується. Наприклад:


УКРАЇНСЬКИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ ПОРТАЛ - має у реєстрі більше 250 тисяч слів. Допомагає їх правильно провідміняти, вказуючи рід і наголос.

РОДОВИЙ ВІДМІНОК -    ще один сайт, де можна перевірити, яке закінчення має те чи інше слово у родовому відмінку.

СЛОВОТВІР -          цей сервіс – колективний словник, який пояснює значення слів іншомовного походження і шукає українські відповідники.

НЕПРАВИЛЬНО – ПРАВИЛЬНО - це словник з українського слововживання. Поділений за частинами мови.

ВЕЛИКА ЧИ МАЛА ЛІТЕРА - часто ми не знаємо, як написати слово правильно – чи з великої, чи з малої, чи перше слово з великої, а друге з малої, чи обидва з великої. Цей словник допоможе нам знайти правильне вживання.

ОФІЙІЙНИЙ САЙТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - сайт допоможе уникати суржику, пояснює походження фразеологізмів, тут є правила з пунктуації, синтаксику, фонетики, пунктуації, тощо.

МОВА – ДНК НАЦІЇ - веселі картинки показують пригоди язичка, який допомагає боротися з суржиком, тут також можна перевірити свій текст на помилки (однак деякі помилки сервіс все ж не помічає), можна онлайн виконати вправи, тощо.


Наукова бібліотека Національного університету "Чернігівська політехніка"

УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОПИС 2019 - СХВАЛЕНО Кабінетом Міністрів України (Постанова № 437 від 22 травня 2019 р.) ; ЗАТВЕРДЖЕНО Українською національною комісією з питань правопису (протокол № 5 від 22 жовтня 2018 р.)

Стислий огляд основних змін у новій редакції «УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ» (2019)

Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України - зібрала в одному місці ефективні онлайн та офлайн ресурси, а також мобільні додатки з вивчення української мови, як для українців, які хочуть підвищити рівень володіння української мовою, так і для іноземців, які прагнуть її вивчити «з нуля». За допомогою сайту можна знайти інноваційні технології навчання української мови для дітей та дорослих. Вивчай українську мову будь-де та в будь-який час!

Тренажер з правопису української мови - у мережі створили тренажер з правопису української мови. Він працює на основі книги Бориса Антоненко-Давидовича "Як ми говоримо". Тренажер поєднує теоретичні положення й практичні завдання, які сприяють засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню навиків правопису. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.На тренажері української мови всі охочі можуть перевірити свої мовні знання, вивчити чи повторити правила, перевірити на правильність тексти, підняти свій освітній рівень загалом.

Онлайн-тест словникового запасу української мови - Спробуйте пройти цей тест та дізнайтеся розмір словникового запасу Вашої української!

Хроніка заборон української мови та гоніння української книги в Україні

Наймилозвучніші слова української мови в картинках


На головну сторінку