Сьогодні, 19 березня 2024 року, українській письменниці Ліні Костенко 
виповнюється 94 роки.

Страшні слова, коли вони мовчать

Ліна Костенко

  • Ліну Костенко вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами. Усе своє життя письменниця не боялася влади та відкрито говорила всю правду про неї як за часів КДБ, так і за президентства Януковича. Нині вона воліє мовчати, а з нами говорять її твори.
  • Вона завжди писала, що хотіла, і говорила, що думала, ніколи не підлаштовуючись під обставини. Безкомпромісна, принципова, вперта, вимоглива, горда. Часом різка, гостра, як бритва, з блискавичною реакцією і неабияким почуттям гумору.
  • Твори Ліни Костенко на історичну тематику підносять ідею патріотизму, любові до Батьківщини, рідної мови, рідного народу, прищеплюють почуття причетності до своєї історії, культури, вчать на подіях минулого проводити аналогії до нашого сьогодення і приймати доленосні рішення з урахуванням історичного досвіду.
  • Творчість Ліни Костенко – визначне явище в українській літературі новітнього часу. Її прикметною рисою є інтелектуалізм — рух, поезія, злети думки, яка осягає великі історичні простори, напружено шукаючи ключів до таємниць буття людини, нації, людства…
  • Саме Ліна Костенко прищепила мільйонам українців непохитну віру та впевненість в те, що ми незалежні, гідні і вільні, що нас не здолати, адже дух наш є незламним.

Костенко, Л.  Записки українського

самашедшого : [роман] / Ліна Костенко. – Київ :
А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 414 с. : портр.

Це перша нова книжка Ліни Костенко за останні 20 років мовчання і перший її прозовий роман. Роман написано від імені 35-річного комп’ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він — заручник світових абсурдів — прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом. За жанровою стилістикою «Записки українського самашедшого» – насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики.

Костенко, Л.    Маруся Чурай : історичний роман у віршах / Ліна Костенко ; [худож.

В. Єрко]. – [Київ] : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, [2019]. – 223 с. : іл.  

Твір, за який авторка отримала Державну премію України імені Тараса Шевченка. Історичний віршований роман, у центрі сюжету якого – героїня Маруся Чурай – відома українська піснярка.   Ліна Костенко по-новому відкрила образ легендарної співачки: показала як її особисте життя, так і причетність героїні до вагомих історичних подій часів боротьби українців проти загарбницької політики польської шляхти.

Основною темою твору є нещасливе, трагічне кохання. Але кохання за будь-яких обставин залишається особливою духовною цінністю.

Костенко, Л.   Берестечко : історичний роман / Ліна Костенко ; [іл. С. Якутовича]. – Київ : Либідь, 2010. – 230 с. : іл., портр. 

Всеприсутній у століттях, Богдан Хмельницький Ліни Костенко – грандіозна постать на роздоріжжі Європи. Людина, що зводить державу, бунтар, який кидає виклик усталеній системі, пристрасний закоханий чоловік, спопелілий від зради, стратег і полководець, софістикований дипломат, безпритульний бранець власник помилок та історії, голос гідності й свободи – таким є гетьман України віч-на-віч зі своєю поразкою. 



Костенко, Л.   Триста поезій : вибране / Ліна Костенко ; [упоряд. О. Пахльовська,
І. Малкович]. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. – 416 с. : портр. 

До книги Ліни Костенко – улюбленої української поетеси кінця другого–початку третього
тисячоліття – увійшли найвідоміші її вірші з різних періодів творчості – від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси за часів Незалежності.